Your Vision.

Our Innovation.

Event Solutions.

A szorongásos rendellenesség típusai

A szorongásos rendellenesség típusai

Mindenki időről időre szorongást érez, de a szorongásos rendellenességekkel küzdő emberek gyakori és súlyos aggodalmat szenvednek, ami megzavarja a normál életüket.

Ebben a cikkben feltárjuk a szorongásos rendellenességek különféle típusait, valamint a szorongás kezelési és megküzdési technikáit.

Mi a szorongás? A

szorongást érez egy adott esemény, például egy teszt előtt.

Általában a szorongás átmeneti. De valaki szorongásos rendellenességgel jár, rendszeres, súlyos aggodalommal bír. A szorongás gyengítő lehet, és megakadályozhatja őket a normál tevékenységeik elvégzésében.

A szorongásos rendellenességek gyakoriak. A Nemzeti Mentális Egészségügyi Intézet szerint az Egyesült Államokban a felnőttek kb. 19,1% -ának szorongásos rendellenessége van.

A szorongásos rendellenesség típusai

Sokféle szorongásos rendellenesség létezik, amelyeket itt írunk:

agorafóbia

agorafóbia a félelem a félelem a félelem a félelem a félelem a félelem a félelem olyan helyről, ahol nehéz elmenekülni vagy segítséget kapni, ha valami rosszul fordul elő.

Az ilyen típusú fóbiával rendelkező emberek hajlamosak elkerülni az egyes helyeket vagy helyzeteket. Például elkerülhetik a tömegeket vagy a tömegközlekedést. Vannak, akik súlyos esetekben házakba válhatnak.

Tudjon meg többet az agorafóbiaról.

Általános szorongásos rendellenesség

Általános szorongásos rendellenesség (GAD) folyamatos aggódást jelent a mindennapi dolgok miatt. A szorongásnak nem lehet egyértelmű oka vagy kiváltása. Ez a krónikus állapot az alvást, az ingerlékenységet és az izomfeszültséget okozhatja.

Tudjon meg többet a GAD -ról itt.

obszesszív-kompulzív rendellenesség

Az obszesszív-kompulzív rendellenesség (OCD) szorongást, tolakodó gondolatokat okoz, amelyeket az ember kezelhet azáltal, hogy olyan ismétlődő viselkedést végez, amely ideiglenes megkönnyebbülést nyújt.

A példák között szerepel a kézzel való mosás a szennyeződés félelme miatt. Ha egy személy nem hajtja végre a kényszert, akkor ennek eredményeként szorosabban érzik magukat.

fóbia

agorafóbia az egyik típusú fóbia vagy félelem. Azonban sok más fóbia létezik. Néhányan gyakoriak és viszonylag enyhe, például a pókok félelme vagy az arachnofóbia. Mások lehet, hogy jobban zavarják az ember életét.

Tudjon meg többet a fóbia típusairól.

Pánikbetegség

A pánikbetegségben szenvedők hajlamosak a pánikrohamokra. Ezek a pánikrohamok a szívrohamhoz hasonló fizikai tüneteket okoznak.

poszt-traumás stressz rendellenesség

A poszt-traumás stressz rendellenesség (PTSD) kialakulhat, miután egy személy traumát tapasztal. Például valaki baleset, támadás vagy természeti katasztrófa után kialakíthat PTSD -t.

Egyes embereknél a tünetek ideiglenesek. De mások hosszú ideig megtapasztalják a PTSD -t.

Szelektív mutizmus

Azok az emberek, akiknek ez a ritka rendellenessége elkerüli a beszédet, annak ellenére, hogy képesek erre. A szelektív mutizmussal rendelkezők általában nagyon félénk. Félnek a társadalmi ítélettől és a zavartól.

elválasztási szorongás

Az elválasztási szorongás gyakori a gyermekeknél, de a felnőttek is megtapasztalják azt.

Az ilyen típusú szorongásos rendellenességgel rendelkező emberek intenzív félnek az elválasztástól az életükben közeli emberektől.

társadalmi szorongásos rendellenesség

Az ilyen szorongásos rendellenességben szenvedő emberek intenzív félelmük van a társadalmi interakcióktól. Általában félnek a társadalmi megalázástól és a mások megítélése miatt aggódnak.

Tudjon meg többet a társadalmi szorongásról.

Mi az a szorongásos támadás?

A szorongás vagy a pánikroham az intenzív szorongás hirtelen felrobbantását magában foglalja, amely fizikai tüneteket okoz. A tünetek között lehet a légzés nehézsége, a mellkasi fájdalom és a szédülés.

Néhány ember felcserélhetően használja a szorongásos támadást és a pánikrohamot. A pánikrohamok mindaddig tarthatnak, amíg 5–30 perc alatt. ijesztő

Pánikroham, hogy pánikroham, és az emberek, akik megtapasztalják, általában attól tartanak, hogy egy másikat kiváltanak. Vannak, akik nagymértékben járnak, hogy elkerüljék bizonyos helyzeteket, amelyek újabb epizódot hozhatnak létre.

A pánikroham tünetei

A pánikroham tünetei nem életveszélyesek intenzitásuk ellenére. Ide tartoznak:

  • Izzadás
  • Rázva
  • Remegetés
  • szédülés
  • Leverés és légszomjság rövidsége
  • émelygés
  • Szívdobogások
  • Megnövekedett pulzusszám
  • Depersonalizáció
  • Forró és hideg öblítés

Néhány ember rendszeres szorongással tapasztalja meg az ilyen típusú tüneteket. A pánikrohamot különbözteti meg az, hogy milyen intenzív és hirtelen a fizikai érzések.

A szorongás okai

A szorongás okai összetettek. A szorongásos rendellenesség bizonyos lehetséges okai a következők lehetnek:

  • Környezet: Az ember élettapasztalatai, nevelése és otthoni környezete jelentős hatással van arra, hogy valaki szorongással fejlődik -e. Egy 2014. évi tanulmány azt sugallja, hogy egyes szülői stílusok növelik a szorongásos rendellenességek kockázatát.
  • Genetika: A szorongásos rendellenességek családi anamnézisében szenvedő emberek nagyobb valószínűséggel alakulnak ki.
  • Egészségügyi feltételek: Egyes egészségügyi problémák szorongásos tüneteket okozhatnak, például pajzsmirigy- vagy szívbetegségeket.

A nőstények szintén valószínűbb, mint a férfiak szorongásos rendellenesség kialakulása.

Kezelések

Hatékony kezelési lehetőségek vannak a szorongásos rendellenességekre. A kezelés típusa a szorongásos rendellenességtől függően változhat.

Egyes szorongáskezelések a következők:

pszichoterápia

A beszélgetési terápiák, például a kognitív viselkedésterápia (CBT), a szorongásos rendellenességek standard kezelése.

A CBT a szorongásos egyéneket tanítja, hogy szorongó érzéseiket és gondolataikat eltérően közelítsék meg. A CBT magában foglalhatja a fóbiák kezelésére szolgáló expozíciós terápiát is, ami azt jelenti, hogy egy személy fokozatosan és szándékosan kitéve a félelemnek.

Gyógyszerek

Egyes esetekben a gyógyszerek, például antidepresszánsok és szorongásgátló gyógyszerek, segíthetik a szorongásos rendellenesség tüneteinek csökkentését. Ezek hasznosak azok számára, akiknek súlyos tünetei vannak.

Az orvos béta-blokkolókat írhat elő pánikbetegségben szenvedő személyek számára. A béta-blokkolók segíthetnek a szorongás fizikai tüneteiben, például a gyors szívverés és a remegés.

menedzsment

Néhány öngondozási stratégia segíthet az embernek a szorongás kezelésében mindennapi életében. A súlyos szorongással küzdő embereknek nem szabad ezeket a módszereket használni a mentálhigiénés szakemberek segítségére.

Támogató csoportok

A támogató csoportok szorongást nyújthatnak az embereknek, hogy megbeszéljék tapasztalataikat másokkal, akik megértik az állapotukat. Ezenkívül az együttérzésre és a megbocsátásra összpontosító szellemi csoportokban való részvétel segíthet néhány szorongásos embernek.

relaxációs technikák

olyan tevékenységek, amelyek megnyugtatják az idegrendszert, megkönnyíthetik a szorongást, például:

  • A természetben töltött időt
  • Meditáció és éberség
  • Tevékenységek Az ember szórakoztatónak találja

Az életmódváltozások

olyan anyagok, mint a koffein és néhány táplálkozási hiányosság súlyosbíthatja a szorongást. Ezenkívül elegendő testmozgás és tápanyagban gazdag étrend fogyasztása segíthet annak csökkentésében.

A szorongásos rendellenességben szenvedő személy némi előnyöket érezhet:

  • A koffein bevitel csökkentése
  • A teljes ételek, például gyümölcsök, zöldségek fogyasztására összpontosítva , és a halak
  • Rendszeres testmozgás megszerzése

Összegzés

A szorongás normális reakció a stresszre és a változásra, de a szorongásos rendellenességek nagyon zavaró állapotok. Számos típusú szorongásos rendellenesség létezik, beleértve a PTSD -t, az OCD -t, a GAD -t és a fóbiákat.

A szorongásos rendellenesség kezelése magában foglalhatja a terápia és a gyógyszeres kezelés kombinációját. Az embereknek segítséget kell kérniük a szorongáshoz, amely rendszeresen befolyásolja a normál életüket.

  • Mentális egészség
  • A szorongás/stressz

Az orvosi hírek ma szigorú beszerzési irányelveket tartalmaznak, és csak a szakértői áttekintett tanulmányokból, az akadémiai kutatóintézetekből, valamint orvosi folyóiratok és társulások. Kerüljük a tercier referenciák használatát. Összekapcsoljuk az elsődleges forrásokat – beleértve a tanulmányokat, a tudományos referenciákat és a statisztikákat – az egyes cikkekben, és felsoroljuk azokat a cikkek alján található források szakaszban is. Többet megtudhat arról, hogyan biztosítjuk, hogy tartalmunk pontos és aktuális legyen a

Share This